1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (18 oy, ortalama puan: 4,39 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
bilgisayarli-ve-kamerali-su-kacagi-bakan-firma

Bilgisayarlı ve Kameralı Su Kaçağına Bakan Firma

Patlayan su borusunu bilgisayar ekranlı cihazlar yardımı ile tespit edebilmek mümkündür. Ekranda bulunan göstergeler cihazı patlak noktanın üzerine getirdiğimizde yüksek oranda artış göstererek kaçağı bulmayı kolaylaştırır. Bunun yanında pis su boruları için kameralı sistemi kullanmayı tercih ediyoruz. Boruda kırık ya da çatlak yerin görüntüsü kamerada daha net belirginleştiği için pis su kaçaklarında bu cihaz tercih edilir. Temiz su boruların içleri dar bir alan olduğu için kameranın ilerlemesi yapılamaz. Bu yüzden temiz su tesisatı kaçaklarında kamera kullanamıyoruz. Daha geniş çaplı borularda seramik yüzeyinden ses dinleme yapılarak kaçağın olduğu noktayı gösterebiliyoruz. Sıcak su borularında patlak nokta bazen de termal kamera yöntemi kullanılarak bulunabilmektedir. bu tarz cihazlar ısıya duyarlı çalıştığı için sıcak su borusunun geçtiği güzergah boyu ilerleyerek sızıntı yapan yer bulunabiliyor. Fakat bu sistemin birde dezavantajı vardır. Su kaçıran noktanın üzerinde herhangi bir dolap veya kalın bir izolasyon var ise ısı iletkenliği sağlanamadığı için kesin bir sonuç almak zordur.

Yaz aylarında su sızıntıları yüzünden birçok evde tadilat işleri yapılır. Bu tür işler hem pahalı hem de zahmetli işlerdir. Bunun yerine su sızıntısının noktasal yerini tespit ettirip tamirinizi en ucuz yoldan yaptırabilirsiniz. Apartman veya müstakil konut sahipleri, işyerleri bizi arayabilir daha detaylı bilgi alabilir. Son sistem teknoloji Türkiye`de yeni kullanılmaya başlandı fakat bu konuda Avrupa ki rakipleriyle yarışmaya hazırlanan firmamız su tesisat kaçaklarını ve atık su sızıntılarını bulma konusunda çok iddialı…

Firmamız sektörün lider firmalarından biridir. Su sızıntılarını noktasal olarak tespit ediyor size su sızıntısının yerinin noktasal olarak gösterebiliyoruz. Atık su borularını kamera ile görüntüleyip meydana gelen sızıntının sebebini araştırabiliyoruz. Su sızıntısı bazen atık su gider borularındaki bir çatlaktan veya contasız montajından veya çivi, vida benzeri delici cisimlerin boruya zarar vermesi sonucu oluşur. Su kaçağı bulmak için bahçe de yada açık alanda bizim için hiç fark etmez. Bilgisayarlı makinelerin su sızıntı bulma özelliği olduğu sürece bu teknoloji daima ileri gidecektir. Piyasada bu kadar işini doğru düzgün yapmayan tesisatçı olduğu sürece su kaçakları devam edecektir. Daire içerisinde kameralı su sızıntısı bulmak için atık su giderlerinde kaçak olması gerekir. Kamera sistemi temiz su borularında kesinlikle kullanılmaz. Kameraların teknik özellikleri buna müsade etmez. İnce kameralar borunun içerisine girsede kaynak araları dar olduğu için dönüşlerde ve ek yerlerinde zorlanır. Su kaçak kameraları çok pahalı sistemler olduğu için kimsede bu riski almak istemez. Kameranın borunun içinden çıkmama gibi riski bulunduğu için kameralı çalışan hiçbir tesisatçı makinesini kullanmaz. Ama pis su borularında mükemmel sonuçlar alabilmekteyiz.

Son teknoloji cihazlar ile su kaçağına sebep olan noktayı ya da bölgeyi tespit edebiliyoruz. Duvarınızı veya seramiklerinizi kırdırmadan önce mutlaka bizi arayın. Uygun fiyatlar ve müşteri memnuniyetini prensip edinen firmamız büyük işletmelere ve küçük çaplı işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayacak gerekli donanımlara sahiptir.

Su kaçaklarını su kaçak arama makinesi ile kırmadan gelip tespit ediyoruz. Kullandığımız son teknoloji cihazlarla su kaçağının yerini kesin olarak tespit ediyoruz. Arzu ederseniz tamirini yapıyoruz. İstanbul tesisat olarak son sistem teknolojiyle ve profesyönel ustalarla hizmet veriyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.