1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama puan: 5,00 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Banyonun Tavanından Su Akıyor

Banyo tavanında ortaya çıkan kararma, rutubet, sarartı gibi şikayetleri üst katın banyosunda meydana gelen su sızıntı probleminden yada ısı yalıtımı eksikliğinden kaynaklanır Ama alt komşunuz banyonun tavanından su akıyor diyorsa işte bu acil durum alarmı demek.

Aşağıda resimlerle anlattığımız şikayetleri yaşıyorsanız ki bu makaleyi okuyorsanız sizinde başınıza tavanda küf-rutubet vb böyle bir sıkıntı gelmiştir. Amacımız görünmeyen su sızdırma sorunu ile alt kata daha fazla zarar vermeden direk yerini bulmaktır.

Banyonun tavanı akıyor diye telaşa kapılmayın bu sorunu kökünden kaldırmak için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz. Belki bizden önce birkaç tesisatçıya banyonun tavanını gösterip soruna çözüm bulmak için uğraşmışsınızdır. Ama bu su akmaları sürekli olmadığı için gelen tesisatçılar tecrübesizlikten dolayı sorununuza kesin çözüm üretemezler. Biz sürekli banyo tavanlarında oluşan kaçakları bulmak için çalışmalar yaptığımız için konusunda uzman tesisatçı ustalarla size yardımcı olmaya hazırız.

Banyo tavanlarında ıslaklık yaşanması durumunda üst kat komşunuzun ilk yapması gereken derz boşluklarını tamir yaptırması gerekir.Eğer sızıntı aynı hızla devam ederse cihazla çalışan bir tesisatçı yardımına ihtiyacınız bulunmaktadır.Tavanı bu şekilde ıslak olan banyolara boya yapılması yanlış bir uygulamadır.Kaçak kesildikten sonra tavan kurumaya başladığında boya yapılabilir.

Hepimizin hayatında başına gelmesi muhtemel olan ev sorunlarındandır su kaçağı. Su kaçağı olduğu durumda hem eve hemde sağlığa olduğu gibi maddi yönden de insana külfet getirir. Teknolojinin ilerlemesiyle artık korkulu rüyanız olan su kaçakları cihazla tespit edilebilir hale geldi. Banyonun tavanından su akıyor ve sizde ne yapacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Yukarıda cihazla yer tespiti yapan ustalarımızı görmektesiniz. Ellerinde bulunan cihaz sese göre yön buldurmak suretiyle kaçağın yerini noktasal olarak tespit edebilme özelliğine sahiptir.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Evinize gelen servisimiz profesyonel kişilerden oluşur. Öncelikle su kaçağının yerini tespit etmek üzere evinizde çalışmalara başlarlar. Su kaçağının yerini tespit ettikten sonra size gösterirler. Bu gösterdikleri kaçak noktası genelde küçük bir çatlak veya eskimiş contadan kaynaklanmaktadır. Eğer kaçak atık su borularında ise kameralı su kaçağı tespit cihazımız sayesinde kaçağın olduğu yer tam olarak ekiplerimiz tarafından resmi çekilir, görüntüsü kaydedilir ve size gösterilir. Aşağıdaki resimde atık su boruları için kameralı su kaçağı bulma cihazının bulduğu bir görüntü bulunmaktadır.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Yapmanın Faydaları

Önceden teknolojinin bu alanda kullanılamadığı zamanlarda eve gelen tesisat ustaları kendince bir noktadan başlayarak evin her tarafında kırılmadık fayans, mermer, duvar bırakmazlardı. En sonunda su kaçağının yeri tespit edildiğinde size harabe halinde bir ev ve bolca külfetli bir ödeme kalırdı. Şimdi ise hiç kırmadan cihazla su kaçağının yeri tespit edilip, sadece bir fayans açılarak su kaçağı size gösterilir. Bu size hem zamandan, hem maddiyattan en önemlisi de evinizin görsel güzelliğinin bozulmaması açısından fayda sağlar. İşin birde psikolojik bir boyutu var tabi ki. Evinizdeki inşaat işi sürekli kafanızı kurcalar rahat edemez ve düşünüp durursunuz. İş yerinizde ki çalışma performansınız bile bu durumdan etkilenir. Emin olun işin bu tarafı maddi tarafından daha önemlidir. Firma olarak bu durumun farkındayız ve çözüm üretmek için çok daha fazla çalışıyoruz.

Konutlarınızdan su sızıntısı problemi olduğunda eğer eviniz sigortalı ise çıkan arızanın bulunması ve bulunduktan sonra ki tamirat masraflarını da ödemek zorunda değilsiniz. Poliçeniz su kaçağı arızasını da kapsıyorsa çok şanslısınız.

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.