1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (29 oy, ortalama puan: 4,17 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Bahçe ve Yangın Borularında Su Kaçak Tespiti

bahce-ve-yangin-borularinda-su-kacak-tespiti

Dış ortamlarda kaçak ararken cihazın dış ortam dinlemesine uygun parçaları olması gerekir. Bunu neden söylüyoruz bazı firmalar daire içi kaçak bulma cihazı ile geniş arazide kaçak bulduklarını söyledikleri için dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Geniş alanı tarama yapan su kaçak cihazları zemin üzerinde tarama yaparken ortalama 3 metre kare alanı birden dinleyebiliyor. Geniş bir alana yayılmış yangın borularında ufak cihazlarla arama yapmak samanlıkta iğne aramaya benzer. Dış ortamlarda kaçak bulmak için sıradan personel değil sabırlı ve dış ortam dinlemelerine alışkın tecrübeli bir usta gönderilir.

Dış hat su kaçakları tespit ve toprak altı su kaçak arama hizmetimiz ile tüm İstanbul ve çevresine hizmet veriyoruz. Dışarıda olan su boruları toprağın altında ya da beton altında olabilir. Önemli olan kaçağın varlığına emin olmaktır. Şebeke suyu kaçakları, bahçe sulama hatlarındaki su kaçaklarını cihaz ile hiçbir yeri kırmadan noktasal atış yaparak bulan firmamızı referanslarını inceleyebilirsiniz. Firmamızdan bu tür işleriniz için yardım alabilmek için hava şartlarını göz önüne almamız gerekir. Çünkü dışarıda dinleme yapılırken ses olmaması ya da en aza indirilmesi gerekir. Yağmur damlaları aşırı bir ses yaptığı için yağmurlu havada kaçak aranmaz. Rüzgar durumunda yine sesten kaynaklanan problemler yaşanır. Havanın çok soğuk ve rüzgarlı olmaması gerekir. Ayrıca karlı havalarda su kaçak arama yapılamamaktadır. Bunun sebebi: su kaçak arama yaparken su kaçağı arayan ekibin soğuktan etkilenip su kaçağına tam olarak odaklanamaz. Rüzgar gibi dış etkenler cihazın çalışmasını olumsuz etkilediğinden dolayı kaçağı bulmak zorlaşıyor. Uygun hava koşulları ve sessizliği sağladıktan sonra hattın kabaca güzergahını da belirlemeliyiz. Aksi takdirde kaçağın olduğu yere 20 metre uzakta sabaha kadar da kaçak arasak bulamayız. Ama hattın geçiş güzergahı tahmin edilebiliyorsa en azından o hatta yakın arama yapılır ve daha çabuk sonuca ulaşılır. Genellikle büyük hatlar yangın boruları veya buna benzer tesisatların projeleri bulunur. Hattın güzergahı bir tek bahçe sulama hatlarında belli olmaz, onları da projelendirmek gerekir.

Firmamız evde su kaçak arama hizmeti de vermektedir. Yangın borusu su kaçağı hizmetimiz vardır. Yüzeyde beton,asfalt veya toprak olması bizim için bir şey fark ettirmez. İki metre derinlikte bulunan boruların su kaçakları bulunabilmektedir. Alan küçük olursa bu derinlik 2 metreye kadar çıkarılabilmektedir. Su kaçak araması yaptığımız boruda basınç değerleri yüksek olması gerekir.  Su borusu kaçakları ister küçük olsun ister büyük olsun bizim için fark etmez. Dış hatlarda yapılan su kaçak arama ücretleri tarama yapılacak alan ve zemin koşulları değerlendirilerek ortaya çıkarılır. Bu yüzden kaçak arama yapılacak bölgenin metresi belli olması gerekir. Amacımız çok fazla zemin kırılmadan maliyeti düşürerek su kaçağının yerini tespit etmektir. Su sızıntılarını bulma konusunda firmamız gereken deneyim ve tecrübeye sahiptir.

Yangın Hindrant Hattı Su Kaçağı Tespiti

Toprak altında veya asfaltın altında bulunan boruların 2 metre derinliğe kadar su sızıntısını buluyoruz. Su kaçağının noktasal tespit ediyoruz. Yangın hidrant boru hatlarındaki su kaçaklarını temiz su boru hatlarındaki su sızıntılarını hiçbir yeri kırmadan noktasal tespit ediyoruz. Bina dışı su kaçaklarını tespit eden firmamız bu tür kaçakların tespit edilceği gün hava koşullarını göz önüne alarak size servis hizmeti verecektir. Toprak altındaki boru hatlarındaki su kaçaklarına metraj üzerinden fiyat verilir. Yer üstü ve yeraltı yangın hidrantları fabrikalarda, depolarda, endüstriyel tesislerde, bina çevrelerinde, bulunan yangın hidrant hatlarında su sızıntısının yerini tespit ediyoruz. Yangın tesisatlarında zamanla oluşan çatlak veya kırılmalar yer altında olduğu için fark edilemez. Zaman içerisinde tonlarca suyun boşa gitmesini önlemek için yerin 2 metre altına kadar borudaki su sızıntısının noktasal yerini tespit edebiliyoruz. Daha önce yaptığımız birçok yangın tesisatı su kaçaklarında noktasal olarak su sızıntılarını bulmayı başardık. Zaman içerisinde tonlarca suyun boşa gitmesini önlemek için yerin 2 metre altına kadar borudaki su sızıntısının noktasal yerini tespit edebiliyoruz.

Toprak Altında Su Kaçağı Arama

Dış ortamda toprak altından geçen su borularında dış ve iç etkenlerin olumsuz etkileri patlak oluşmasına sebep olur. Soğuktan korumak için boruyu yerin en az 80 cm altından döşeriz. Fakat ara bölmeler oluşturup vana atılmadığı zaman uzun bir hat üzerinde su kaçağını bulmak zorlaşıyor. Genelde üzeri toprakla örtülmüş su boruları patladığında üst kısımlarda ıslaklık oluşmaz. Su kaçıran yerin etrafı yumuşak zemin olduğu için basınçlı su patladığında toprağın etrafını oymaya başlar. Kepçe çağırıp toprak alanı kazdırmak yerine kaçağın yerini bulup sadece o bölgenin kazılması bahçenizi köstebek yuvasına çevirmekten kurtarır. Bazı dış mekanlarda bazı bölümlere denk gelen yerin üstü beton zeminle kaplanmış olabilir. En rahat kaçak bulduğumuz alanlar sert zeminlerdir. Su hızlı bir şekilde sert zemine çarptığında ortaya ses çıkarır. Çıkan bu sesi arama yaparak su kaçağını bulmaya çalışıyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.