1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (26 oy, ortalama puan: 4,46 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
tikali-tuvalet-lavabo-gideri-acma

Tıkalı Tuvalet-Lavabo Gideri Açma Servisi

Tıkalı tuvalet vakası başa gelince, ne kadar zor olduğu anlaşılan bir durumdur. Genellikle aniden yaşanan bu durum insanın elini ayağına dolaştırır ve hep en olmadık zamanda karşınıza çıkar. Örneğin bir misafir varken veya bir işiniz varken bir yere gidecekken yaşanır. Bu durum karşısında tıkanan tuvaleti öylece bırakıp ta gidemezsiniz. Bir an önce çözülmesi gerekir. Sadece kendi tuvaletinizde sorun olsa çok büyük bir problem çıkmaz, sadece tıkanıklık açılana kadar kullanmazsınız olur biter. Ancak çok daha kötü bir durum var oda tuvalet ana borusunun tıkanması. Tuvaletin gideri merkezi bir bölümden tıkandığında yukarı katlardaki bina sakinlerinin döktüğü sular ana borudan gidemediğinden geri teperek en yakın noktadan geri taşar. Eğer o en yakın nokta sizseniz bütün su sizin tuvaletten taşar. Tuvalet gideri taşınca panikle ne yapacağınızı şaşırırsınız. Biraz sakin olup taşan tuvalete bez vb. bir malzemeyle tıkamalısınız, o kısımda ki tüm giderler sağlam bir şekilde tıkandıktan sonra su artık bir üst kattan geri tepecektir. İşin doğrusu yukarıdakilerin gideri kullanmamasıdır. Fakat kullananlar olursa bu yolu tercih ederseniz biz gelene kadar geçici olarak su taşmasını engellemiş olursunuz.

Gider borusu kullanımı tıkanmada çok büyük rol oynar. Tıkalı gider makine ile açıldığında içerisine kaçan cisim bez, poşet, kıl vb. bir şey ise makineye dolanarak geri çekilir. Böylelikle pimaş tıkanması neden oluyor anlayabilir buna göre önlem alabiliriz. Tuvalet pimaşların da bu sorunlar yaşanır. Bayanların yer silme kovalarında unuttukları bez kovayla suyu dökerken birden gidere kaçar. İstemeyerek yapılan bu hareketin sonucunda tıkanıklık yaşanır. Birde bilerek yapılan hareketler vardır, buna örnek olarak kolonyalı mendil, bayanların pedleri ve bazen çocuk bezleri. Kolonyalı mendil tuvalete veya klozete kesinlikle atılmamalıdır. Çünkü kolonyalı mendiller tıpkı bezler gibidir, erimez kolayca akıp gitmezler. Her gün atılan bu cisimler birikerek sonunda wc tıkanması yaşanmasına neden olur. Aynı şekilde bayan pedleri ve çocuk bezleri de kesinlikle wc giderine atılmamalıdır.

Lavabo gideri tıkanmaları da yaşanan atık su gider problemlerindendir. Lavabolara bez vb. cisim kaçamayacağından bu borularda kıl ve tüylere dikkat etmek gerekir. Sakal uzunken kesilirse veya saç kılları gereğinden fazla dökülüyorsa gidere kaçırıldığında zamanla birikir ve lavabo tıkanmasına neden olur. Robotla tüm bu tıkanıklıklar kırmadan açılabilir. Kamera sistemi sayesinde gider temizlenmiş mi kontrolünü de yapabiliriz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.