1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (6 oy, ortalama puan: 5,00 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Tıkalı Pimaş Açan Firmalar

tikali-pimas-acma

Kırmadan pimaş açma hizmeti ana konumuz aslında fakat kısaca pimaş neden tıkanır, pimaş nasıl açılır ve kırmadan pimaş açmanın farkı nelerdir bunlardan bahsedeceğiz. Çünkü bizce bir hizmet alırken aldığınızın hizmetin şeklini ve işleyişini bilmek sizin o konuya bakış açısınız, yaklaşımınız açısından çok önemli.

Tabi tüm bu bilgileri vermeden önce pimaşın atık suları taşıyan bir gider borusu olduğunu söylemek gerekiyor. Peki ne olur da pimaşlar tıkanır.

Pimaş neden tıkanır, neden sonuç ilişkisine bağlarsak sıraladığımız durumlar en çok rastlanan sebeplerdir:

  • Yoğun yağlanma ve kireç tabakası sonucu pimaştan su geri gelmeye başlar. Çok eski pimaş borularda bu sonucu gözlemlemek sık rastlanan bir durumdur.
  • Pimaşlara atılan yada kazara gidere kaçan cisimler başka bir etmendir.
  • İnşaat zamanında pimaşa kaçan beton parçaları yada ustaların kireç ve benzeri atıkları gidere dökmesi ile boru çapında daralmaya neden olan kirlilik.
  • Eğimi ters verilen gider tesisatlarında bu tıkanmalar sık sık tekrarlanır.
Pimaş Aç Hizmeti Nedir: 

Tıkalı pimaş borulara çelik yay sokularak açma hizmetine de pimaş aç denir. Tıkanan ana hat pimaşları veya dairenizin içerisindeki lavabo pimaşları kırmadan eviniz, kirlenmeden giderin açılması işlemi olarak da tanımlayabiliriz.

Pimaş Açma İşlemi Nasıl Yapılır: 

Pimaş açma genel olarak iki şekilde yapılır. Eğer ana boruda aşırı yağlanma var ise tıkanıklık açılır ve kimyasal ilaçla yıkama yapılır. İkinci yöntem diğerine göre biraz daha zor ve maliyetli bir çalışmadır. Çabuk tıkanabilecek atık su borularında su jeti dediğimiz makine ile yıkama yapılır. Su jeti makinesi 140 bar basınçla çalışmaktadır. Kanal borusunun çevresine yapışan tortuları temizler. Kanalizasyon borunuz ilk gün ki halini alır.

Bu temizliğin yapılabilmesi için ihtiyaç su ve elektrik olmasıdır. Ayrıca basınçlı su jeti ile yıkama yapılan yerlere 2 yıl garanti verilmektedir. Genelde restoran ve catering tarzı çalışan iş yerlerinde bu tür yıkamalar yapılır. Nedeni yemek yağlarının aşırı kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Pimaş tıkanıklığı kameralı açma  hizmeti ile kalıcı çözümlere kavuşturulur.

Tıkalı Pimaş Gerçekten Açıldı mı?

Tıkalı pimaşlarda en önemli şey açıldıktan sonraki durumudur. Tıkanıklık açıldıktan sonra giderin içinde kalıcı bir problemin olup olmamasıdır. Yani siz tıkalı pimaş açıldı mı şüphesini taşırken bunu bertaraf etmenin yolu da diyebiliriz. Bunun için tıkalı pimaş açıldıktan sonra kamera ile muhakkak görüntü alınması gerekir. Görüntü alındıktan sonra giderin içinde kalıcı bir hasarın olup olmadığı net bir şekilde görülür. Eğer kalıcı bir hasar varsa sorun müşteriye söylenir ve yeri belirlenip orası için lokal bir işlem uygulanır. Bu sayede tekrar tekrar para ödemekten kurtulursunuz. Firmamızın yapılan tüm işlemlerimiz garantilidir.

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.