1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (35 oy, ortalama puan: 4,66 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
kirmadan-robotla-pimas-tikanikligi-acma

Kırmadan Robotla Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş Boru Tıkanması

Kırmadan pimaş tıkanıklığı açma robotu sayesinde profesyonel eleman ve ekipmanlarımız ile pimaş borularda meydana gelen tıkanmaları kırmadan açıyoruz. Pimaş nedir? Halk arasında kanalizasyona bağlanan atık su gider borularına verilen isimdir. Pis su pimaşlarınızın içine atılan kağıtlar tuvaletinizi veya lavabonuzdaki borusunu bir müddet sonra tıkar. Sular banyonuz dan dışarı çıkana kadar hiçbir şey anlamazsınız. Gelişen teknolojiyle birlikte tesisat sektöründe de yenilikler hızla gelişti. Yurt dışında üretilen bu makineler artık Türkiye pazarında oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başladı. Kanal açma makineleri diye adlandırılan bu araçlar boru içinde tıkanmaya yol açan atık maddeleri parçalayıp kanal borusuna göndermeye yarar. Yüzeyden zemine zarar vermeden etrafı kirletmeden çalışan pimaş aç makineleri, borunuzun içinde tıkanıklığın tam bölgesini bulur ve temizler.

Mutfak Pimaş Tıkanıklığı Açma

Ev hanımlarının çoğu zamanın dörtte birini mutfakta geçirmektedir. Yemek yapma telaşı sonunda biriken bulaşıklar aceleye gelip tam temizlenmeden mutfağın borusundan gidere gönderilir. Tencerelerden çıkan yağlar ve bulaşık bezlerinden kopan parçalar birbirine karışarak mutfağın pimaşını tıkamaya başlar. Bu tıkanma birkaç kez basit yöntemlerle açılabilir durumda olabilir. Pompalama metodu genelde pimaş tıkanıklığı açmak için en çok kullanılan yöntemdir. Ama belirli bir aşamaya ulaşan boru içerisindeki tıkanma gizli bir şekilde giderek artar. Katı bir maddenin mutfağın pimaşına kaçması sonucu tıkanıklık içinden çıkılmaz bir duruma gelir. Bu durumdan sonra profesyonel bir yardım almak için pimaş açma firmasına ihtiyacınız olacaktır. Özel robot makine ile mutfak pimaşların da yaşanan tıkanmalar kırmaya gerek kalmadan açılmaktadır.

Tıkalı Pimaş Açma Yöntemleri

a- Tıkalı pimaşın noktasal olarak tespiti yapılıp tamiri yapılır. Tıkalı bölgenin yer tespit işlemi çok fazla yerin kırılmasının önüne geçmiş olur. Ayrıca gönderilen kamera sayesinde atık su giderlerinin içerisindeki problemi de görmüş olursunuz.

b- Tıkanan pimaş giderinin içerisine robot makine (kanal açma makinesi) gönderilerek hiçbir yer kırılmadan tıkanıklık açılır. Tıkalı bölgedeki yağlanma veya katı atıkları parçalayıp kanalizasyon borusuna gönderir.

c- Yüksek basınçlı yıkama makineleri ile pimaşların içerisindeki yağlanma çözülür. Bu genelde yemek firmaları, oteller ve restoranlarda devamlı yaşanan problemler arasındadır. Bulaşıklar yıkanırken birçok yağ benzeri atıklar gider borularından ana kanal borularının içerisine tahliye edilir. Ana pimaş tesisatta sıkıntı olmayabilir fakat lokal borularda aşırı yağlanma meydana gelebilir.

Tıkanmış pis su borularında çökme yapan yerin tespitini sağlıyoruz. Ters eğim verilen pimaşlarda sık sık tıkanmalar yaşanır. Ana pimaş boruya doğru bir şekilde eğim verildiğinde 20 senede geçse yağlanma hariç hiçbir şekilde tıkanma meydana gelmez. Tıkanıklıkların %50`si yanlış döşenen tesisat borularından kaynaklanmaktadır. Terazi kullanılarak döşenen giderde ortalama 10 yıl tıkanma olmaz. Çöken yer bulunduktan sonra gerekli onarım çalışmalarını sizlere sağlıyoruz. Borunuzun önünde bulunan yabancı cisimler zamanla suyla birlikte gelen tortunun birikmesine sebep olur. Atık su gider borunuz dan su gidişi artık tamamen durur. Pimaş borularda meydana gelen boru tıkanmaları kırmadan evinizi kirletmeden açıyoruz. Borularınızı tıkayan maddenin boruya zarar verilmeden çıkarmak için makine kullanıyoruz. Açılmayan tıkanıklık için ücret almıyoruz.

Neden pvc boruların adı pimaş olarak geçmektedir.

Bir Enka Grubu kuruluşu olan PİMAŞ 1963 yılında PVC boru üretmek amacıyla kuruldu. O zamana kadar gerek içme suyu getirmek için gerek sıhhi tesisat borusu olarak veya sulama yapmak amacıyla kullanılan borular asbest veya demirden yapılırdı. Bunlar ağır, taşıması ve döşenmesi zaman alan, çabuk işlevini yitiren, tamiri zor ve sağlık açısından olumsuz borularda. PİMAŞ`ın PVC esaslı boruları Türkiye`de imal etmeye başlaması ile, köylere süratle içme suyu getirmek mümkün oldu. Kısa sürede binlerce köy içme suyuna kavuştu. Binalarda sıhhi tesisat işleri daha kısa zamanda, dolayısıyla daha ucuza, üstelik daha sağlıklı yapılmaya başlandı. PİMAŞ PVC esaslı borularıyla tarım sektöründe de devrim yaptı. Geleneksel “Salma Sulamanın” yerini alan “Yağmurlama Sulama Sistemleri”, suyu tarlaya kolay ve çabuk getirip ürüne ihtiyacı olduğu kadar su vermeyi sağladı. Verimlilik arttı; çiftçi, yılda birkaç kez ürün almaya başladı. Damlama Sulama Sistemleri, sulaması zor, muz, narenciye gibi bitkilerin sulanmasını, hatta dondan korunmasını sağladı. Ve PVC boru Türkiye`de PİMAŞ adı ile anılır oldu. pimas.com.tr adresinden alıntıdır.

Borunuzun yapısı ister pimaş ister pik boru kırmadan kanal açma makineleriyle tıkanıklık açıyoruz. Servis hizmetimiz İstanbul geneli çalışmaktadır.

KIRMADAN KANAL AÇMA MAKİNESİ SAYESİNDE TIKALI PİMAŞ AÇILIR !

* Tıkalı tuvalet pimaş borusunda kırmadan tıkanıklık açma çalışması

* Kanal pimaşında tıkanıklık açma ve görüntüleme

* Kanalizasyon pimaş borularında robot teknoloji ile kameralı tıkanıklık açma işleri.

5 Yorum

 • tarıkkur

  dün ufaktan yagan yagmur sebebiyle tıkalı olan bahce pimaşından dolayı bahcemize dolan su yuzunden evimi su bastı acmak için ugrassakta ıslandığımızla kaldık ve profesyonel yardım için istanbul tesisattan servis talebinde bulunduk
  kısa sürede gelen servis ekibi tıkalı olan pimaşı acıp bahceye dolan suyu tahliye ettiler yaptıgınız işi hakkıyla yapıyosunuz gercekten helal olsun

 • mehmet erbilir

  öncelikle iyi günler 40 yıllık olan dairemin pimaşları uzun süredir tıkanıp acılmakta idi gecen gün tıkandıgında profesyonel yardım gerektiğini anladım ve istanbul tesisattan pimas acma işlemi için talebte bulundum sağolsunlar gün içinde bana işinin ehli ustalar gönderip tıkalı olan piması actılar ve beni büyük bir sıkıntıdan kurtardılar

 • Yeliz D.

  Titiz bir ev hanımı olarak temizliğe çok düşükünüm. Tuvaletin pimaşına kaçırdığım bir bez tıkanmaya yol açtı. Daha önceden işlerini bilmediğim pimaş aç firmasını arayıp tıkanıklığı kırmadan açabileceklerini sordum öğleden sonraya randevu aldım tesirgin bir bekleyişe geçtim. Etrafı kirletmeden bezi çıkarıp aldılar işlerinde gayet başarılılar herkese tavsiye ederim

 • Murtaza Karasu

  duşun gideri ağır gidiyordu bizde ne tür bir sorun olduğunu anlamak için İstanbul tesisat şirketinden pimaşın içini gösteren bir kamera istedik. Gelen arkadaş 2 metre ilerde dirseğin sabun artıklarından dolayı kapanma noktasına geldiğini söyledi. Zincire benzer aleti pimaşın tıkalı yerine göndererek sorunu çözdüler. Gelen arkadaşların ellerine sağlık diyorum

 • Ali

  Gerçekten çok profesyonel çalışanları var. İşlerini çok iyi biliyorlar ve hızlı bir biçimde pratiğe döküyorlar. Bunun dışında oldukça saygılılar.

  Bizi çok berbat bir gider taşmasından en hızlı şekilde kurtardılar, ve sorunun kökünü de anlamamıza yardımcı oldular. Telefonla aradıktan 20 dakika sonra kapımıza geldiler ve olabilecek en hızlı ve temiz şekilde işlerini halledip gittiler. Herkese tavsiye ederim.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.