1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (19 oy, ortalama puan: 4,32 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
pik-boru-ve-pvc-boru-tikanikligi-acma

Pik Boru ve Pvc Boru Tıkanıklığı Açma

Pvc boru çıkmadan önce pis su giderleri için pik boru kullanılmaktaydı. Kullanım zamanı 20 yılı aşmış pik borularda sürekli tıkanıklık yaşanmaktadır. Eskiden pik borular tıkandığında neresi tıkalıysa o bölge kırılır yeniden yapılırdı. Kireçten içi tamamen dolmuş pik boruları açtırmak yerine pimaş boruyla değiştirmek daha doğru bir tercihtir. Künk boruların ömrünü tamamlaması sonucu çökme problemleri ile karşılaşırsınız. Pik kanalizasyon boruları kullanım alanları en fazla AVM ve hastane tesisatlarında karşımıza çıkmaktadır.  Uzun ömürlü bu borularda kolay kolay tıkanıklık yaşanmaz. Hastanelerde klozetin içine atılan bez parçaları genelde borunun akıntısını bozduğu için pik boru tıkanıklığı yaşanmaktadır. Pik boru içerisinde reçine denilen madde yoğun kullandığı için kimyasal maddelerin geçişlerinde kayganlaştırıcı özelliği ile sıvıların geçişini kolaylaştırır. Kanal borularının özelliği kaybolmadığı sürece pikin etrafına katı atıklar yapışmaz.

Pik Boru Temizliği

Yoğun kullanım sonucu ana pik borularda aşırı yağ, tortu birikmesi yaşanabilir. Pik tesisatların içerisine gönderdiğimiz yüksek basınçlı su ile yıkama hizmetini veriyoruz. Borunun içerisinde yıkama yapan bu makineler İSKİ’nin kanal yıkama vidanjörleri gibi çalışır.

Pik borular PVC borulara göre daha eski olduklarından kırılgan ve dardır. Bu borularda tıkanıklık açmak için gerçek anlamda tecrübe ve deneyim gerekir. Çünkü yanlış bir uygulamada ya boru kırılır yada dar olduğu için tel içinde kalır. Biz bunları nereden mi biliyoruz ? Çünkü yaşadık ve tecrübe edindik. Deneyim ve tecrübe dediğimiz işte bu yaşamak o hatayı yapmak ve bir daha hata yapmamak için dersler çıkarıp öyle çalışmak. Pik boruda deneyim şarttır ! Rögar ve pik borulardaki tıkanıklıklar kırma dökme işi olmadan açılır. Yeni PVC borulardaki tıkanıklıklarda kırmadan açılır. İstanbul tesisat kanal açma makinesi ile hizmetinizde arayın bizi tıkanıklık nerede bulalım yarım saatte tıkanıklığı açalım. Kanal borularında ve ana hat borularındaki tıkanıklar ve tamirleri de yapıyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.