1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (12 oy, ortalama puan: 4,42 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...
kirmadan-tikali-tuvalet-acma

Kırmadan Tıkalı Tuvalet Açma-Pimaş Aç

Lavabodan su gitmiyor ne yapabilirim? Tuvalet borusu tıkandı bende bir cevap almak istiyorum diyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun. Nette dolaşırken tuvalet tıkanmaları ile ilgili forumlarda bir sürü saçma sapan yazılara rastladık ve kullanıcıları yanlış ve tehlikeli yöntemlerden uzak tutmak için bu yazıyı ekledik. Yazımızda boru neden tıkanır, tıkanan borulara neler yapılabilir gibi konuları anlatmaya çalıştık.

Firmamız hiçbir yer kırılmadan robot teknolojisi ile ve çoğu firmadan bulamayacağınız hizmeti biz size sağlıyoruz. Kanal görüntüleme kameraları çok pahalı sistemler olduğu için bu kameralarla hizmet veren az sayıda firma bulursunuz.

Tuvalet nasıl tıkanır?

Tuvaletler genelde tuvalet kağıtlarının yanlış kullanımı sonucu boruların ek yerlerinde birikmeler sonucu oluşur. Bazen tuvaletten atılan kadın pedi veya cam şişeler plastik şişeler tuvaletinizin ilerde tıkanmasına sebep olur. Sakın bir şeyle ne olur demeyin bu atıklar zamanla borularda birikerek borularınızı tıkar. Borular tıkanınca artık atık su gitmemeye başlar ve küvetinizden klozetinizde pislikler gelmeye başlar.

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır?

Nette suya elektrik vermeden tutunda kireç sökücü pas tutucu suya sabun atmalar gibi birçok kulaktan duyma bilgiler yazılmış. Böyle bir tıkanıklık kanal açma makinası denilen aletle borularınızı hiçbir zarar vermeden açılıyor. İstanbul tesisat bu makineye sahip bir firmadır. Borunuzun içerisinde biriken atıklar ne olursa olsun tıkanıklığı açıyoruz. Açılmayan tıkanıklık için müşterimizden hiçbir ücret talep etmiyoruz. Günün her saati bizi arayabilirsiniz.

kanal-acma-tuvalet-lavabo-gideri-acma

Son günlerde sektörümüzde en çok bahsedilen konulardan biri atık su giderlerinin tıkanması ve buna paralel olarak tıkanıklıkları açma yöntemleri. Hangi cihazlar ,hangi hizmetler veriliyor ,ücretler ne durumda,bu hizmet için hangi teknoloji kullanılıyor vs. Evet bunların tabi ki konuşulması ve anlatılması gerekiyor.Fakat Biz İstanbul tesisat olarak istedik müşterilerimize çözüm yolunu anlatmadan önce problemin oluşumu engellemek için neler yapabilirler önce bunları anlatalım.Ve tecrübemiz ve ustalığımız neticesinde sahip olduğumuz bu birkaç küçük ve önemli tedbirleri sizinle paylaşıyoruz.

Öncelikle klozet ya da tuvalet tıkanıklıkları engellemenin ilk şartı iyi bir tesisatınızın olması gerekir. Tesisatınızın alt yapısı eklem bölgelerinde 45 derecelik dirseklerin kullanılması gerekir. Suyun eğiminin iyi verilmesi gerekir. Tuvaletinizden su döküldüğü anda borunun içerisinde kalmaması gerekmektedir. Boruda suyun gidiş eğimi olamadığı vakit su boruda bekler ve katı atıklar borunun altına çöker zamanla da tıkanmaya yol açar. Bu mutfak gider borularında ve banyo gider boruların dada geçerli bir sebeptir.

İkincisi çağdaş yaşamın vazgeçilmez parçalarından tuvalet kâğıtları. Pamuk ihtiva etmeyen ve büyük oranda polyesterden oluşan tuvalet kâğıtları klozetlerin en büyük düşmanı. Çünkü kaliteli kağıtlar kısa zaman içinde giderde erirken bu kağıtlar zamanla bir naylon gibi birikip gideri tıkıyor ve başınıza olmadık işler açıyor. Üçüncüsü ise belki komik gelecek ama küçük çocuklara tuvalette eşlik etmek.Neden bunu anlattığımızı söyleyeyim. Klozet tıkanıklığı için gittiğimiz bir daire uğraşlarımız sonucunda açılan gideri tıkayan şey acayip şaşırtmıştı bizi. Gideri tıkayan şey o akşamki misafirin haylaz çocuğuydu. Çocuk klozetin içine oyuncağını atıp sifonu çekmiş ve haliyle haylaz klozeti tıkayıvermiş. Dördüncüsü ise rögarlardaki problemler (Bu gibi durumlarda da İstanbul Tesisat olarak çözüm sunuyoruz) Bunlar sizin yapabilecekleriniz. Ama kalan kısmı için üzülmeyin gerisini biz hallederiz.

yuksek-basincli-su-ile-kanal-ve-boru-yikama-hizmeti

Lavabo tıkanması ve lavabo borularındaki tıkanıklığı kırmadan dökmeden kameralı robotlar sayesinde açıyoruz. Tıkanıklığa sebep olan yabancı maddeyi robotun ucu yakalıp ya parçalar yada geri alıp çıkartır. Sistemimiz son teknoloji olduğu için şimdiye kadar hiç sonuç alamadığımız yer çıkmadı. Lavabo borularındaki tıkanmalar ya tam çatal noktasında yada kapalı dirseklerde yada meyilsiz pvc borularda görülmektedir. Bu tür tıkanmalarda tesisatınızın içerisine kezzap lavabo aç veya diğer farklı kimyasalları dökmenizi önermiyoruz. Katı halde bulunan lavabo aç kimyasalları borunuzun daha çok tıkanmasına yol açar. Herhangi bir tel veya demir dürtme yöntemi ile açmayı sakın denemeyin. Borunuzda çatlak veya herhangi bir kırığa sebep olursanız başınıza daha fazla masraf açarsınız. Boru çatlamasında dahi o borunun kırılıp yerine yenisinin takılması gerekir.

logar-rogar-yeri-tespitiLavabo tıkanması ve lavabo borularındaki tıkanıklığı kırmadan dökmeden kameralı robotlar sayesinde açıyoruz. Tıkanıklığa sebep olan yabancı maddeyi robotun ucu yakalayıp ya parçalar yada geri alıp çıkartır. Sistemimiz son teknoloji olduğu için şimdiye kadar hiç sonuç alamadığımız yer çıkmadı. Lavabo borularındaki tıkanmalar ya tam çatal noktasında yada kapalı dirseklerde yada meyilsiz pvc borularda görülmektedir. Bu tür tıkanmalarda tesisatınızın içerisine kezzap lavabo aç veya diğer farklı kimyasalları dökmenizi önermiyoruz. Katı halde bulunan lavabo aç kimyasalları borunuzun daha çok tıkanmasına yol açar. Herhangi bir tel veya demir dürtme yöntemi ile açmayı sakın denemeyin. Borunuzda çatlak veya herhangi bir kırığa sebep olursanız başınıza daha fazla masraf açarsınız. Boru çatlamasında dahi o borunun kırılıp yerine yenisinin takılması gerekir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.